Film Yorum | Viral


Son yıllarda sıkça rastladığımız - kuş gribi, domuz gribi, ot gribi, bit gribi vs. vs - ve artık bizim için çok da şaşılacak bir şey olmayan virüs salgınları, senaristler arasında popülerliğini korumaya devam ediyor. 2016 yapımı "Viral" de bunun son örneklerinden biri...

Amerika'nın ufak bir kasabasındayız. Biri asi iki kız kardeş ve babaları günlük yaşamlarına devam etmektedirler. Abla Stacey başına buyruk, anı yaşamayı seven bir izlenim bırakırken, küçük kardeş Emma her haliyle tatlı, uyumlu komşu kızıdır. Babaları bir lisede öğretmenlik yapmakta, anneleri de bir nedenle şehir dışında bulunmaktadır. (O nedeni filmin ilerleyen dakikalarında öğreniyoruz tabii)Tam da virüslerden bahsettikleri bir ders esnasında Emma'nın kankası tuhaf bir şekilde kendini kaybeder. Herkes panikle ne olduğunu anlamaya çalışırken söylenti yavaş yavaş duyulmaya başlar:

Kan teması yoluyla bulaşan bir virüs hızla yayılmaktadır. Bu virüsten kaçmanın tek yolu, izole halde yaşamak ve enfekte olmuş insanlarla en ufak bir temasta bulunmamaktır.Annelerine ulaşmak için babalarının evden uzaklaşmasıyla kızlar kendilerini zor bir durumun içinde bulacaklardır. Uyarıları dikkate almadan gittikleri bir partide asi kız Stacy'nin enfekte olmuş biriyle temas etmesi, işleri kızlar için çıkmaza sokacaktır.

Kısa olan süresini (85 dak.) izleyiciye merak duygusu aşılayarak hızlıca geçirmeye çalışan "Viral" insanlığı bir virüs yok edecek klişesini kullanan orta karar filmlerden biri. Evet sıkılmadan izliyorsunuz ama filmden sonra aklınızda kalan tek şey - azından benim- virüsü kapan insanların çıkardıkları o rahatsız edici ses. Bunun dışında? Hmm bir düşüneyim... Hiçbirşey...Yönetmenliğini "Paranormal Activity 3 & 4"ü çeken Henry Joost / Ariel Schulman ikilisinin yaptığı filmde senaryo Christopher Landon ve Barbara Marshall'a ait. Oyuncu kadrosunda Sofia Black-D'elia, Analeigh Tipton, Michael Kelly, Travis Tope yanında "Macine Gun Kelly" adıyla da tanınan rapçi Richard Colson Baker yer alıyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.