50 | Rick Astley - Sibelynka

50 | Rick Astley
Benim jenerasyonumdakiler için yabancı değildir Rick Astley ismi...
Çocukluğumuzda onun "Never Gonna Give You Up" ve "Together Forever" parçalarıyla az dansetmedik. İngilizlerin 80'lerin pop müziğine damgasını vuran SAW fabrikasının keşfettiği isimlerden biridir.

Yıllar yıllar geçse de üzerinden Rick Astley müzikten hiç kopmadı ve geçtiğimiz günlerde 50.yaşına yakışır biçimde 6. stüdyo albümü "50"yi piyasaya çıkardı. Ee 80'lerden gelen sevgi ve saygımızla bu albümü dinlemeden geçmek olmazdı.
Albüm yoğunlukla pop çizgisinde ama günümüze uyarlanmış halde... Ara ara rock esintileri (mesela Somebody Loves Me) ve hafif gospele çalan ile (Let It Rain) gibi parçalarla zenginleştirilmiş içerik.

Albümden çıkan ilk single amacına yakışır "Keep Singing"Astley'in sesinin de en yakıştığı parçalardan biri olmuş açıkçası. Fonda piyano ve gitar sürekli görev değişimindeler. Bu da pop'tan rock'a uzanan bir çizgide bir sound sunmuş dinleyene. İlk single için herkese hitap eden, güzel bir tercih olmuş.

Albümde benim favorilerim ise "Pieces", "Somebody Loves Me" ve "God Says" oldu.
Rick Astley-severlerin beğeneceği bir albüm ama onun dışında ortalama üzerinde parçaların olduğu hoş bir albüm olmuş.Ve dinlemek isteyenler için ilk single "Keep Singing"


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder