film

Işıklar Sönünce | Lights Out


Yönetmen:
  
  David F. Sandberg
Senaryo:
  
     Eric Heisserer, David F. Sandberg
Oyuncular:
   Teresa Palmer, Gabriel Bateman, Maria Bello, Billy Burke

Korku  81 dakika, 2016  

Yakın zamanda televizyonda dönen bir cep telefonu reklamı vardı. Çocuk, odasında ışığını söndürünce her şey korkunç görünüyor, ışık açılınca da tüm gördüklerinin odada bulunan eşyalar olduğunu görüyordu. 

İşte bu filmde aynı bu reklam gibi...
Işığı kapattığınız anda gördükleriniz hiç hoşunuza gitmeyecek.
Girişten de tahmin edebileceğiniz gibi "Işıklar Sönünce" en basit korkumuzu konu alıyor. Hemen  herkesin çocukluğunda sakladığı, karanlıkta saklı canavarlar korkusu bu filmde tam da yerine oturuyor. 
Işıklar Sönünce Konu

Ruhsal olarak stabil olmayan bir anne, onunla yaşamak zorunda bırakılmış küçük bir çocuk ve annesinden sürekli kaçan bir üvey kız kardeş. Filmimizin ana kahramanları bunlar. Ama bir de Diana karakterimiz var ki kendisiyle hemen tanışıyorsunuz çünkü hemen filmin başlangıcında ortaya çıkıveriyor.Işıklar Sönünce Yorum

Genelde korku filmlerinde giriş kısmında her şey süt limandır, asıl olaylar gelişme kısmına bırakılır. Yönetmen David F.Sandberg izleyiciyi hiç bekletmiyor ve ilk dakikalarda "Şöyle biraz koltuklarınızda zıplatsam sizi" diyor. "Paranormal Aktivite" filmindeki gibi ani sahneleri  seviyorsanız bu film size istediğinizi fazlasıyla verecek.

Konusu bilindik, az çok gidişatı tahmin edebiliyoruz. Eve ve içindekilere musallat olan bir yaratık - ki kendisi karanlık seviyor, ve onunla mücadele etmeye çalışan masumlar.Benim bu filmde sevdiğim - konusundan çok ışığın kullanımı oldu.(aşağıda da görebileceğiniz gibi...) Korku faktörünü artıran çok başarılı bir seçim olmuş kanımca. Özellikle karanlık sahneleri izlemek evde tek başına kalacakları biraz tırstırabilir, şimdiden söyleyeyim.

Yönetmenin, internette oldukça beğeni toplayan 3 dakikalık kısa filmini uzun metrajlı çekme fikrinden ortaya çıkan "Lights Out" (Işıklar Sönünce) korku filmi arayışında olanlara 90 dakika boyunca memnun edebilir.


Fragman

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.