Film Yorum | Me Before You (Senden Önce Ben)


Sanırım bu filmi dünyada izlemeyen sayılı azınlık içindeydim, şimdi rahat bir nefes alabilirim. Deliler gibi konuşulan filmi ben de bugün itibariyle izlemiş bulunmaktayım.

Hemen söyleyeyim kitabını izlemediğim için herhangi bir kıyaslama gitmeden, tamamen filmle ilgili yorumlarımı yazacağım.

İçinde bolca gülümseme ve duygusallık barındıran bir film "Me Before You" (Senden Önce Ben)

Zengin bir ailenin yakışıklı oğlu Will Traynor bir motor kazası sonucu tekerli sandalyeye mahkum kalır. Hayatını deli dolu yaşamaya alışmış Will alışmak zorunda olduğu hayatı ailesinin zoruyla kabullenmiş gibi görünür. Kendini akışa kaptırmış, hayatını bir şekilde devam ettiren Will'in kendisine bakıcı olarak gelenlerle de yıldızı pek barışmaz. Annesi ona uygun birini ararken karşısına komik Lou Clark çıkar. Bayan Traynor'ın bir bakıcıya Lou'nun ise acil bir işe ihtiyacı vardır. Bu güzel tesadüf, tuhaf görünümlü bu taşralı kızın hayatında yeni bir sayfa açar.Önceleri aralarında pek bir diyalog kurulamayan Lou ve Will, birbirilerini tanımaya başladıkça birlikte daha keyifli vakit geçirmeye başlarlar. Will daha önce Lou kadar garip (giyinen) ve hayata böylesine pozitif bakan biriyle karşılaşmadığı için yavaş yavaş etkilenmeye başlar. Bu neşeli kız uzun zaman sonra ilk kez gülümsemesini sağlar. 


Lou içinse önceleri sadece para kazanmak için gördüğü bu iş, zamanla ona farklı dünyaların kapısını açar. Will ile dünyayı tanımaya başlar, daha önce hiç gitmediği, görmediği yerleri keşfeder. Ve tüm bu süre boyunca karşısındaki adamı anlamaya çalışır. Neden böyle davrandığını, neden hayata tutunmak için gayret göstermediğini...

Filmin sonu oldukça duygusal, özellikle kadın seyirciler için "mendil" uyarısı yapmam doğru olur sanırım. Bundan sonrası izlemek isteyenler için üç nokta olarak kalsın.

Jojo Meyes'in çok satan kitabından uyarlanan hikaye zaten beyazperde için oldukça uygun bir hikaye barındırıyor. Game of Thrones dizisi izleyenler için (Khaleesi karakteri olarak) tanıdık olan Emilia Clark şirin, tatlı kız rolüne gayet uygun olmuş. Ama o zorlama mimikleri ve sürekli kocaman açtığı gözleri beni ara ara rahatsız etmedi değil!Yine aynı diziden Charles Dance'i izlerken sürekli Tywin Lannister'ı izlediğimi hissettim. Game of Thrones sonrası bu etkilerin olması kaçınılmaz. Diziyi zileyenler ne demek istediğimi anlayacaklardır.

Will karakterini canlandıran Sam Claflin ekrana müthiş yakışan bir oyuncu (öhömm öhööm) Kendisini neden daha önce hiç görmedim, kendime esef ederim. Diğer rollerde ise Janet McTeer, Matthew Lewis, Brandon Coyle yer alıyor. Yönetmen koltuğunda oturan isimse Thea Sharrock.

"Me Before You"(Senden Önce Ben) şöyle hafta sonu kafamı dağıtan, duygusal bir film izleyeyim diyen herkesi bekliyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.