Kapının Diğer Tarafı | The Other Side of The Door - Sibelynka

Kapının Diğer Tarafı | The Other Side of The Door


Yönetmen:
  
  Johannes Roberts
Senaryo:
  
     Johannes Roberts, Ernest Riera
Oyuncular:
   Sarah Wayne Callies, Jeremy Sisto, Sofia Rosinsky, Logan Creran

Korku  96 dakika, 2016 

Korku filmi sevenler için "iyi" kıvamını tutturacak filme rastlamak pek kolay değildir. Filmin sizi içine alması biraz da konunun etkileyici olmasına bağlıdır. "Kapının Diğer Tarafı" belki sıkça izlediğimiz bir hikayeyi konu alıyor ama yönetenin seyirciyi korkutma konusundaki başarısı su götürmez.


Evlenip Hindistan'a yerleşmeye karar veren genç bir çiftle tanışıyoruz filmin başlarında. Bu egzotik ülke filmin hikayesiyle de ileride bir yerde kesişiyor zaten.

Mutlu bir aile tablosu beklerken, birden yönetmen bizi 6 sene sonraya götürüyor. Trajik bir kaza sonrası oğullarını kaybeden Maria ve Michael'in hayata tutunmaya çalışmalarına tanık oluyoruz. Ve tabii güzeller güzeli minik kızları Lucy'nin de...

Maria oğlu Oliver'ın ölümünden kendini sorumlu tutuyor ve sürekli büyük bir suçluluk duygusu içinde yaşamaya çabalıyor. Ne kocasının uğraşları ne kızının varlığı onu asla normale döndüremiyor.

Bir gün, evlerinde çalışan yardımcı kadın Anushka, Maria'ya bu suçluluk duygusundan kurtulması için bir yol olduğunu söylüyor.


Uzak bir köyün sonundaki ormanda bulunan bir tapınaktan bahsediyor ona. Bir inanca göre bu tapınak iki dünya arasında bir geçit. Bu tapınağa giderse gece yarısı oğlunun ruhuyla konuşup, ondan af dileyebileceğini anlatıyor Anushka.

Ancak yapmaması gereken tek bir şey var:"Ne olursa olsun tapınağın kapısını asla açmamak"

Maria herkesten habersiz o tapınağa gidiyor ve aklındaki tek şey oğluyla konuşmak. Saatler gece yarısını vurduğunda tapınağın kapısının ardından incecik bir ses duyuluyor:

"Anne??


96 dakikalık filmin özellikle ilk yarısı izleyicinin merak duygusunu oldukça kabartıyor. Özellikle tapınak sahnelerinde film türünün hakkını veriyor gerçekten. İkinci yarıya girerken klasik korku filmi tekrarına girse de sonuna kadar belli bir seviyeyi tutturuyor bana göre. Hele o son sahnesiyle yönetmen Johannes Roberts, izleyiciye hoş bir şekilde veda etmeyi de başarıyor.

Her ne kadar eleştirmenlerden oldukça düşük puanlar alsa da, gerilimin güzel kullanıldığı bir film olmuş "Kapının Diğer Tarafı"

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder