Gizli Güzellik | Collateral Beauty - Sibelynka

Gizli Güzellik | Collateral BeautyWill Smith'i aksiyon filmlerinden çok dram filmlerine yakıştıran biriyim. Özellikle "The Pursuit of Happyness" ya da "I Am Legend" tarzı filmlerini seviyorum. Son filmi "Gizli Güzellik" afişinde adını Edward Norton, Helen Mirren, Kate Winslet gibi isimlerle görünce "Harika bir film bizi bekliyor" demiştim. Fakat bu denli güçlü bir kadrodan beklentimin çok altında bir filmle karşılaştım.


İyi günde kötü günde birbirlerin yanında olmaya kararlı 4 partner film kahramanlarımız. Sıfırdan var ettikleri şirketleri de onların göz bebeği.

Tüm bu güzel günler şirket ortaklarından Howard'ın kızını kaybetmesi ile sona eriyor. Kendini işinden, insanlardan tamamen soyutlayan Howard, dış dünya ile minimumda iletişimde bulunacağı yeni bir dünya kurar kendine.

Bu durum zaman geçtikçe şirket karlılığını da etkilemeye başar ve diğer 3 kafadar - Whit, Claire ve Simon - buna el atmaya karar verirler.

Bir süre Howard'ı nasıl gerçek hayata döndürebileceklerini düşünürler sonunda kendi fikirlerini oluştururlar: "O bizim dünyamıza gelmezde biz onun dünyasına gideriz!" Peki bu nasıl olacak derseniz hemen söyleyeyim: 3 oyuncu ile...Bu 3 oyuncu Howard'ın hayatına bir şekilde sızacak ve onun bu zor dönemi atlatmasını sağlayacaklardır. Bu 3 kafadar arkadaşlarına yardım ederken, aslında kendi hayatlarında ihtiyaçları olan yardıma da farkında olmadan kavuşacaklardır.


Senaryo, aslında oldukça duygusal bir hikayeden beslenen ama bir izleyici olarak beni maalesef içine alamayan bir yapıda. Hikaye doldurulması gereken boşluklar çok.

Helen Mirren, Kate Winslet ve Edward Norton bu roller çok mu çok hafif kalmış kanımca.Yönetmenliğini David Frankel'in yaptığı film müthiş bir kadroya sahip ama ne hikayesiyle ne de oyunculuklarıyla izleyici tatmin etmiyor. Belki Will Smith-severler için güzel bir hafta sonu tercihi olabilir "Gizli Güzellik"

Herkese iyi seyirler!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder