Film Yorum: Katliam Günü (The Windmill Massacre)


Sinemalarda yaz bereketi devam ediyor. Farklı türlerdeki filmler birbiri ardına gösterime giriyor.  Bunlardan biri de özellikle afişi ile dikkat çeken "Katliam Günü"

Peki film benim gibi korku filmi sevenler familyasından olanları memnun edebiliyor mu? Haydi bir göz atalım...

Korku filmlerinin ıssız evler, köhne apartmanlarda geçmesine alışkınız. Ama bu sefer hikayemiz Amsterdam'da bir yel değirmeninde geçiyor.

Farklı nedenlerle orada bulunan bir grup turist, Hollanda'nın ünlü yel değirmenlerini görmek için bir turda bir araya gelirler.Tur gezilerinin olmazsa olmazı "fantastik hikayeler"dir. Bu gezide anlatılan da yıllaar yıllar önce çook kötü olayların olduğu bir yel değirmenidir. İnanışa göre bu yeldeğirmeninin sahibi ruhunu şeytana satmış biridir. 💀Ve grubumuz güle oynaya giderlerken aksilik bu ya otobüsleri bozulur. Gecenin bir yarısı ıssız yolda kalan grubumuz çareyi en yakın yere sığınmakta bulur. Ürpertici bir yel değirmenine...


Bu yel değirmeninde geçirdikleri zaman boyunca hiçbirinin buraya tesadüfen gelmediğini anlayacaklardır.Yönetmenliğini Nick Jongerius'un yaptığı filmin başrollerinde Charlotte Beaumont, Adam Thomas Wright, Ben Batt, Noah Taylor ve Patrick Baladi yer alıyor.

"Katliam Günü" farklı olmaya çalışıp aslında son derece vasat olmuş bir korku filmi. Bu türün hemen her klişesini de kullanıyor. Açıkçası beni hiç mi hiç sarmadı.

IMDB'de gayet yerinde bir 4.8 puan almış olan "Katliam Günü" için tercih sizin...4 yorum:

 1. Korku filmlerini hiç sevmem ve izlemem. Genellikle saçma şeyler oluyor. Bu film, tüm klişeleri kullanmış, oyuncu kadrosu bilinmiyor, senaryo az çok tahmin edilebiliyor, bu sebeple doğal olarak 4,8 gibi düşük bir puan almış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu oldukca klise bir film evet. Ve dusuk puani da sonuna kadar hak ediyor.

   Sil
 2. Yeldeğirmeni farklı bir konsept olmuş 😀

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.